Kombi – polski zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku jako Kombi. W początkowym okresie działalności wykonywał muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji.
Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych. Muzyka zespołu bliska jest stylom elektro-pop i synth pop. Kombi było jednym z najpopularniejszych polskich zespołów dekady lat 80. Charakterystyczne dla zespołu jest to, że poza piosenkami wykonuje także wiele utworów instrumentalnych. Do najpopularniejszych piosenek zespołu zaliczamy m.in. „Słodkiego miłego życia”, „Nasze randez-vous”, „Black and White”, „Kochać cię – za późno”, „Za ciosem cios”, „Nie ma zysku”, „Przytul mnie”, „Królowie życia”, „Inwazja z Plutona”, „Linia życia”, „Jej wspomnienie”, „Czekam wciąż”, „Nietykalni-skamieniałe zło”. Najpopularniejsze utwory instrumentalne zespołu to „Wspomnienia z pleneru”, „Taniec w słońcu”, „Bez ograniczeń energii”, „Komputerowe serce”, „Cyfrowa gra”, „Zaczarowane miasto”. Na początku 1992 zespół wyjechał po raz trzeci do Ameryki. Tam Skawiński i Tkaczyk oznajmili liderowi, że podjęli decyzję o odejściu z grupy. Kombi w składzie z nimi zagrało jeszcze kilka koncertów, które były wcześniej ustalone. Sławomir Łosowski zaczął pracować nad uzupełnieniem składu zespołu i przesłuchiwać kandydatów na nowych muzyków. Jednak z powodu raptownego pogorszenia się w tym czasie stanu żony (chorującej na SM) musiał zawiesić działalność zespołu. Nagrał z perkusistą Tomaszem Łosowskim wcześniej przygotowany materiał na płytę instrumentalną Nowe narodziny i zawiesił działalność zespołu. Wznowił ją w 2004 koncertem „Nowe narodziny” w Łebie. Rok wcześniej, w 2003 trzech byłych muzyków jego zespołu: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta utworzyło zespół pod nazwą Kombii (Kombi 2). W 2005 Sławomir Łosowski przyjął do zespołu wokalistę Zbigniewa Fila. Zespół po wznowieniu działalności początkowo występował jako solowy projekt lidera pod nazwą Łosowski. W późniejszym okresie zmieniono ją na Kombi Łosowski. Nazwisko lidera miało ułatwiać identyfikację zespołu Kombi wobec funkcjonowania grupy o łudząco podobnej nazwie Kombii. W 2007 ukazał się pierwszy po wznowieniu działalności singel zespołu pt. „Niebo, które czeka”. W 2008 wydane zostały dwa kolejne single „Miłość to dwoje nas” i „Pekin – digital sound”. W 2009 jeszcze pod szyldem Łosowski ukazał się trzypłytowy album zespołu pt. Zaczarowane miasto. Album zawierał 10 premierowych utworów oraz stare przeboje we współczesnym wykonaniu, zarejestrowane na koncertach. W grudniu 2013 ukazał się album Live składający się z płyt: „Live” (10 największych hitów + 6 utworów nowych), „Drogą czasu” z niewydanymi dotąd lub mniej znanymi utworami instrumentalnymi (z lat 1973–2011) oraz „Kamerą fanów” z nagraniami video autorstwa fanów z koncertów zespołu. Od początku 2014 z zespołem współpracuje gitarzysta basowy Karol Kozłowski. W 2014 zespół Kombi Łosowski był jedną z gwiazd trasy Lata z Radiem. We wrześniu 2014 Sławomir Łosowski powrócił do koncertowania pod nazwą Kombi.22 stycznia 2016 odbyła się premiera albumu Nowy album.
Nawiąż współpracę
+48 664 019 514
Naszą misją jest promowanie i rozwijanie talentów muzycznych oraz tworzenie niezapomnianych doznań muzycznych dla naszych klientów poprzez organizację wysokiej jakości koncertów i występów artystów.
2023 Wszystkie prawa zastrzeżone Carrum